מנעול הלוקר ננעל?

איך פורצים מנעול – המדריך המלא

איך לפתוח מנעול

בכל מקום שבו מוצבים לוקרים, לעיתים עולה הצורך גם בפריצת המנעול. זאת מכמה סיבות אפשריות:

 • איבוד המפתח – במידה ומדובר על מנעול ידני, איבוד המפתח מחייב לפרוץ את המנעול. על כן, מומלץ לשכפל כמה מפתחות ולשמור אותם לעת הצורך.
 • קוד שנשכח – מנעולים הנפתחים באמצעות קומבינציית מספרים, יידרשו לפריצה במידה והקומבינציה תישכח.
 • תקלה במנגנון הנעילה – לעיתים מנגנון הנעילה יוצא מכלל שימוש ולא נפתח, ולכן יש צורך לפרוץ אותו.

במאמר הבא ניתן לקרוא על דרכים שונות לפריצת מנעול, וכן על דרכים לשינוי הקוד במנעול קומבינציה.

איך לפתוח מנעול עם קוד

איך לפרוץ מנעול – שיטות נפוצות

להלן שלוש שיטות נפוצות ויעילות לפריצת מנעול:

 • פריצה באמצעות סיכות – הפריצה מתבצעת באמצעות החדרת סיכות לעבר חור המפתח. בשיטה זו, יש צורך בשתי סיכות חזקות מספיק, שיוכלו לחדור לחור המפתח מבלי להתעקם. עבור מי שלא שיודע כיצד לבצע את הפריצה, ניתן להיעזר בסרטוני הדרכה הנמצאים ברשת.
 • מברג ביתי – השיטה הזו עובדת אך ורק על מנעולים מסוימים וספציפיים. לרוב, שיטה זו הוכיחה כיעילה גם בפריצת כספות. למעשה, השיטה היא לא מושלמת, משום שמדובר בשיטה שתשבור את המנעול מבפנים. לשם כך, יש צורך במברג פשוט, אבל עדיף אחד חזק. את המברג יש לדחוף לתוך פתח המנעול, ולסובב חזק עד לשבירת הנעילה הפנימית. יש לשים לב כי בשיטה זו יש להשתמש בכוח פיזי רב.
 • באמצעות מסור מיוחד – מנעול קומבינציה ניתן לפריצה, והטענה הוכחה אלפי פעמים בעשור האחרון. חלק פורצים אותו באמצעות סיכות, חלק באמצעות מברק ביתי, וחלק מן האנשים שמעוניינים לעשות "קיצור דרך" משתמשים במסור מיוחד שמסוגל להתמודד עם חומר הפלדה או הברזל הקשיח. לא מדובר על מסורים "רגילים", אלא על מסורים ממש חזקים שיודעים להתמודד עם החומר בצורה טובה, למשל – מסור יהלום. באמצעות מסור היהלום נוכל לפתוח בקלות את הלוקר, ובכלל – ניתן באמצעות המסור לחתוך אפילו בטון ופלדה.

דגשים לפריצת מנעול

על מנת לפרוץ מנעול מבלי להוציא אותו מכלל שימוש, מומלץ לקחת בחשבון את הדגשים הבאים:

 • מנעולן מקצועי – פריצת מנעול איכותית ומקצועית, מומלץ ביותר שתתבצע ע"י מנעולן מקצועי, או אדם שמוסמך לכך. שכן, מנעולן מוסמך יוכל לפרוץ כל מנעול, תוך שימוש בציוד ובמכשור המתאים ביותר לכך.
 • קבלת המלצות – על מנת לבחור במנעולן איכותי ומקצועי, ניתן להיעזר בהמלצות חיוביות. את ההמלצות ניתן לקבל ממכרים שקיבלו בעבר שירות ממנעולן והיו מרוצים. כמו כן, במידה ולא מכירים אנשים כאלה, ניתן להיעזר בהמלצות הנמצאות בפורומים ייעודיים באינטרנט וברשתות החברתיות.
 • מוסמך על ידי משטרת ישראל – כאשר בוחרים במנעולן המוסמך מטעם המשטרה, מבטיחים כי המנעולן הינו אכן מוסמך לפריצת מנעולים.
 • מחיר – כדי לחסוך בעלויות הפריצה, ניתן לערוך השוואה מחירים בין כמה מנעולנים, ולבחור את המנעולן שהציע את המחיר המשתלם ביותר.

מהו מנעול קומבינציה

מנעול צירופים (או בשמו העממי – מנעול קומבינציה, או מנעול מספרים) הוא מנעול בעל אבטחה חזקה שמצורפת במספרים. למעשה, מדובר במנעול שמכיל שלושה צירופים או יותר. לרוב, הצירופים מוזזים ע"י דיסקים מסתובבים. בכל דיסק יש מספרים, שאותם ניתן לסובב לפי העדפה, וזאת עד לקבלת הקוד הנכון. במידה והצלחנו "לנחש" את הקוד המתאים, המנעול יפתח. במידה ולא, המנעול יישאר נעול. ישנם שני סוגים של מנעולי קומבינציה:

 • מנעול בעל שתי חוגות
 • מנעול בעל חוגה אחת

לרוב, השימוש הנפוץ במנעולים מהסוג הזה הוא בחדרי הכושר, הבריכות, וגם משומש כמנעול לנעילת אופניים.

איך לפתוח מנעול עם קוד

מנעול מספרים ללוקר יפתח בעזרת הפעולות הבאות:

 • סיבוב המספרים לקומבינציה שהוגדרה
 • הוצאת הנצרה של המנעול

מומלץ לשנות את קומבינציית המספרים כדי למנוע מאנשים זרים לגלות את הקוד.

איך לשנות קוד מנעול לוקר

שינוי הקוד עבור מנעול מספרים יכול להידרש בגין שתי סיבות עיקריות:

 • שינוי קוד ברירת המחדל של המנעול – לרוב, מנעול של לוקר עם מספרים מגיע עם קוד ברירת מחדל בצורת – 000. על כן, אנשים רבים רוצים לשנות את הקוד לקוד אישי מורכב יותר לפיצוח.
 • שינוי הקוד מטעמי בטיחות – מנעול עם קוד יהיה לא יעיל במידה ואנשים זרים יודעים מהו הקוד שפותח אותו. לכן, במידה והקוד התגלה לאנשים זרים, יש צורך לשנות אותו.

 סייפ לוקר – פריצת מנעול

אנו בחברת סייפ לוקר, פועלים כבר שני עשורים לשביעות רצונם של מאות לקוחות. צוות החברה שלנו עובד ומשקיע לכל אורך השנה באיכות השירות והמוצרים שכל לקוח מקבל, זאת על מנת להביא לקהל הלקוחות של החברה את פתרונות הנעילה הבטוחים והמתקדמים ביותר. מבין מגוון מוצרינו ניתן למנות מגוון ארונות לוקרים בגדלים, מידות וצבעים שונים שיהוו פתרון אחסון אידיאלי.

אנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר כדי שנוכל להתאים לכם את הלוקרים בצורה הטובה ביותר:

טלפון: 03-5566744

סלולרי: 054-9090785

פקס: 03-6293998

יצירת קשר

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית השאירו פרטים

דילוג לתוכן