לוקרים לבתי ספר – בדיוק מה שהתלמידים צריכים

כל ההורים חולמים על ארונות לוקרים לבתי ספר, שיורידו את משקל תיק הגב הכבד שילדינו סוחבים. עובדה המצערת היא שהילדים סוחבים על גבם יום יום ציוד רב וכבד, הרבה מעבר למה שהם אמורים. לשמחתנו הגדולה, בשנים האחרונות החלו להתקין ביותר ויותר בתי ספר לוקרים אישיים לנוחות התלמידים.

אנשי המקצוע של חברת סייפ-לוקר, המתמחה בייבוא, ישווק והתקנה של הלוקרים הטובים בעולם מבית חברת אמריקן לוקר העולמית, מספרים על יתרונותיהם של הלוקרים בשימוש בבתי ספר.

הפער בין הרצוי למצוי

על פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך, על משקלו של התיק להיות עד 10 אחוז ממשקל הילד, ובכיתות הנמוכות אף פחות מכך.

בפועל, רוב הילדים סוחבים  הרבה יותר מהמותר, גם בכיתות הנמוכות. התיקים עם הגלגלים משפרים את העניין מעט, אך יוצרים בעיות חדשות בשל העיוות שנוצר בגב כתוצאה מסחיבת התיק הכבד, וממילא אינם מקובלים בשימוש מעבר לכיתה ד' או ה'. את בעיות הגב השונות הנגרמות בשל נשיאת המשקל היומית רואים רק כעבור שנים, אך ברור לכל שהן קיימות. ארונות לוקרים בבתי הספר מיועדים לפתור בדיוק את הבעיה הזו.

לוקרים לבתי ספר לשם אחסון ספרי הלימוד

השימוש בארון לוקרים לאחסון ספרי הלימוד והחפצים האישיים אינו המצאה ישראלית כמובן, והוא מיושם בעולם כבר שנים רבות. במקומות בהם לוקרים בשימוש, ברור שאף ילד אינו צריך לסחוב ספרים מיותרים הביתה אלא רק את הציוד לו הוא זקוק עבור שיעורי הבית שניתנו באותו היום.

לוקרים לבתי ספר
לוקרים לבתי ספר

את כל הציוד הוא מאחסן בלוקר מתכת אישי. במוסדות לימוד שרכשו לוקרים לבתי ספר מדווחים על שביעות רצון גדולה מצד כולם – התלמידים, הורי התלמידים ואף צוות המורים, שאינו צריך להתעכב בשל החיפוש אחר המחברת המתאימה מתוך שלל המחברות בילקוט.

יפה שעת אחת קודם

ההמלצה להציב לוקרים לבתי ספר ניתנה על ידי משרד החינוך כבר ב 1997, יחד עם ההמלצה להקים ספריות כיתתיות ולהפחית את משקל ספרי הלימוד. הלוקרים משמשים זה מכבר כארונות מלתחה בכל מקום אפשרי, אך לבתי הספר הם נכנסים רק כעת. בין אם בית הספר ישכיר את הלוקרים או ימצא לוקרים למכירה, הילדים רק ירוויחו מכך, ויפה שעה אחת קודם.

יצירת קשר

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית השאירו פרטים

דילוג לתוכן