לוקר בית ספר כחלק בלתי נפרד מהסביבה הלימודית

כבר מעל לעשור מאז שהתקינו לוקר בית ספר בכל תיכון או חטיבת בניים. לוקר בית ספר הפך לחלק בלתי נפרד מהסביבה הלימודית, וניתן לפגוש בהם ביותר ויותר מוסדות חינוך, כשבמקביל הם נעשים ססגוניים, צבעוניים, מעוצבים ועמידים יותר.

אנשי המקצוע מבית חברת סייפלוקר, היבואנית הבלעדית של התאגיד הבינלאומי "אמריקן-לוקר" בישראל, מסבירים שמשרד החינוך ומשרד הבריאות מעודדים מאוד את הנושא, זאת במטרה למנוע מהתלמידים נשיאה של משקל עודף ולמנוע נזקים מצטברים לגב, הנחשפים לעתים קרובות שנים רבות מאוחר יותר.

מחקרים הראו שנשיאת משקל עודף עלולה לגרום, בין היתר, לא רק כאבי גב, אלא גם לעייפות יתר, פגיעה בהתפתחות עמוד השדרה, פגיעה ביציבה ולכאבים בברכיים. לוקר בית ספר מאפשר לארגן את הלמידה באופן כזה שמרבית הספרים והחומר הלימודי נותרים בתוך תחומי בית-הספר וננעלים בתאים האישיים.

המלצות הוועדה הציבורית מטעם משרד החינוך להשמת לוקר בית ספר

לוקר בית ספר
לוקר בית ספר

ועדה ציבורית שהוקמה מטעם משרד החינוך בדקה ומצאה שמשקל הילקוט חייב להתאים למבנה גופו ומשקלו של התלמיד, ולפיכך הפיצה בחוזר מנכ"ל מספר המלצות, בהן המלצה שמשקל הילקוט לא יהיה גבוה מ-15 אחוז ממשקל התלמיד, ואף למטה מכך כשהדבר נוגע לתלמידים בכיתות הנמוכות. כך לדוגמה, תלמיד אשר שוקל 40 קילוגרם, יישא על גבו ילקוט שמשקלו שאינו גבוה מ-6 קילוגרם, ומומלץ אף פחות.

הוועדה גם המליצה על התקנת לוקרים לבתי ספר ותאי האחסון, תוך הבניית מערך למידה מותאם והדרכת התלמידים כבר בגילאים הצעירים בכל הקשור לתרבות למידה נכונה וכיצד לנצל כראוי את התאים האישיים, כמו מה להשאיר בתוך התא ומה כדאי לשאת עימם, היות ותלמידים לא מעטים נוטים לשכוח בלוקרים את הספרים והציוד הנלווה, נוטים לשכוח את הקוד הסודי, נוטים לאבד את המפתח או שמשחקים עם המנעול עד שהוא מתקלקל.

מגוון דגמי לוקר בית ספר מפלדה מתוחכמת ועמידים בפני פריצות והשחתה

מבית חברת סייפ-לוקר מציינים שמרבית מאותם ארונות לוקרים המשמשים את מוסדות החינוך ניתנים לנעילה באמצעות מנעולי קומבינציה ולחצנים, כשהמנגנון פשוט מאוד לשימוש גם כשמדובר בילדים קטנים, אם כי ישנם כיום גם מקומות בהם עדיין פועלים הלוקרים באמצעות מפתח סטנדרטי.

מבית חברת סייפ-לוקר מוסיפים שאחת מהתופעות השכיחות בבתי ספר תופעת הוונדליזם מצד תלמידים, שעלולה למצוא ביטוי ביחס אל הלוקרים על ידי השחתת התאים במכות ובעיטות. תופעה נוספת קשורה לגנבות ופריצות. לצורך זה פיתחה חברת סייפ-לוקר מגוון דגמים של לוקרים בתי ספר העשויים מפלדה מתוחכמת ועמידים בפני פריצות או השחתה, בנוסף למנגנון נעילה חדשני המונע את הצורך בהחלפת המנגנון כולו במקרים של איבוד המפתח.

יצירת קשר

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית השאירו פרטים

דילוג לתוכן