לוקרים לבית ספר מורידים את העומס ומעלים את הביטחון

ילדה בכיתה א' צועדת כשפניה מופנים מטה ועל גבה תיק ענק שגדול ממנה פי שניים. למה שזה יקרה? הרי המצב גורם לנזקים רבים לגב ובעיקר לתחושה שבית ספר זה "תיק" אחד גדול.

לוקרים לבתי ספר נועדו כדי להקל על התופעה. אין צורך שילדינו יסחבו על גבם קילוגרמים של ספרים וחוברות. גם אם התיקים על גלגלים, אפשר להקל על הילדים עם קצת מחשבה מוקדמת. מומחי "סייפ לוקר", חברה הפועלת משנת 2000 ומציעה מגוון פתרונות לאחסון חפצים במוסדות לימוד ובמקומות ציבוריים, מציעים להסתכל דרך עיני התלמיד, מספרים על יתרונות הלוקרים ומזכירים כמה חשובה בטיחותם.

דרך עיני התלמיד

לוקרים לבית ספר
לוקרים לבית ספר

התלמיד הממוצע קם בשבע בבוקר, מתארגן ויוצא ללימודים כשכל הספרים על גבו. כשנגמר שיעור מסויים, הוא עובר עם התיק וכל שיירת הספרים לכיתה הבאה וכן הלאה. כשמגיעה הפסקת האוכל, הוא מוציא את הפיתה המעוכה מהתיק, כי איפה יש מקום להחזיק גם מיליון ספרים וגם קצת אוכל ושתייה? ומה אם הביא דבר יקר ערך? הוא נאלץ להסתובב עם התיק הכבד כל היום מחשש שיגנבו לו. בסוף היום, הדובדבן שבקצפת, יש עוד צעידה הביתה. אין ספק שזהו תסריט שלא היינו מאחלים לילד שלנו. לכן לוקר בית ספר נוצר – להכניס קצת שפיות ואוויר להתנהלות היומיומית.

יתרונות של לוקרים לבית ספר

מעבר להפחתת העומס על הגב, שהוא היתרון המשמעותי, הלוקרים משמשים לאחסון חפצים שבדרך כלל יש נטייה לשכוח בבית: קלמר, מחשבון ופריטים נחוצים נוספים. בנוסף, הלוקרים מהווים פינה פרטית של התלמיד במקום הלימודים. היות והילדים והנוער נמצאים שעות רבות מהיום בבית הספר, מאוד חשוב שתהיה להם הרגשת שייכות למקום. כמובן שחברים הם הראשונים להעניק תחושה זו, אך גם ארון קטן עם חפצים אישיים שמקושט בתמונות פרטיות יכול להוסיף לתחושת הביטחון.

חומרים ובטיחות

לוקר לבית ספר צריך להיות עשוי מחומרים איכותיים. רצוי שזו תהיה מתכת מאיכות גבוהה שתהיה עמידה ותחזיק לאורך שנים. דבר חשוב נוסף הוא אופן ההתקנה. היות ומדובר בשורה שלמה של לוקרים הכוללים ציוד כבד, יש להקפיד על מקצועיות ההתקנה ובטיחותה, על מנת למנוע תאונות לא רצויות. על כן, רצוי להתייעץ עם מומחים בתחום עוד בשלב התכנון.

יצירת קשר

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית השאירו פרטים

דילוג לתוכן